6 mýtov o vašom zdraví, ktoré vás stále viac približujú k smrti

Redukcia chorôb

Ak chcete žiť dlhšie, musíte prestať slepo veriť rôznym spôsobom, ako si udržať zdravie.

Kedykoľvek vám niekto povie o zdravotných výhodách konkrétneho produktu alebo lieku, mali by ste sa vždy spýtať sami seba, či niekto iný si myslí, že by sa tým dalo niečo zarobiť. Vaše zdravotné problémy dnes už takmer nikoho nezaujímajú. Zisk je vždy na prvom mieste. A keď ide o miliardy, na ľudských hodnotách už nezáleží.

Za tieto peniaze môžete v dnešnej dobe dostať takmer čokoľvek, vrátane názoru, ktorý spoločnosť potrebuje na užitočnosť konkrétneho produktu.

Je možné, že profesor na to potrebuje úsudok vysielať televízne programy a články v časopisoch, ktoré ľuďom vymývajú mozgy, aby si ich kúpili. Preto by ste mali poznať 6 mýtov o svojom zdraví, ktoré vás stále viac približujú k smrti.

1. Užívajte vitamíny a vždy zostanete zdraví.

V súčasnosti existuje množstvo štúdií, ktoré vyvracajú výhody vitamínov. Na televízne obrazovky sa ale tieto výsledky výskumu dostanú len veľmi ťažko, veď vedci, ktorí sa nimi zaoberajú, na ne nemajú dosť peňazí. Farmaceutický priemysel je ostražitý a robí všetko pre to, aby tieto štúdie zostali neprístupné širokej verejnosti. V dôsledku toho sa tieto údaje len zriedka dostanú k širokej verejnosti, no tí, ktorí informácie hľadajú, ich nájdu. Urobte si prieskum na internete a nájdete o ňom veľa zaujímavých informácií. Takže by ste sa mohli dozvedieť, že užívanie ďalších vitamínov vám neprinesie nič dobré a môže dokonca zvýšiť riziko chorôb, ako je rakovina a cukrovka. Užívanie vitamínov môže mať zmysel len v prípade podvýživy, napríklad pre ľudí v Afrike, kde je nedostatočná pestrosť ponuky potravín a ľudia sa preto môžu stravovať jednostranne alebo nedostatočne.

Pri kvalitnej a pestrej strave sú vitamíny len vyhodené peniaze a môžu byť aj príčinou vážnych ochorení. Dôvod je celkom jednoduchý, vitamíny sú chemicky a umelo syntetizované látky. A čokoľvek umelé v prírode veľmi nefunguje. Preto namiesto toho, aby ste telu dodávali vitamíny, jedzte viac čerstvého ovocia a zeleniny, aby ste už nikdy nemuseli užívať doplnky navyše.

2. Ak máte nejaké zdravotné problémy, lieky vám pomôžu.

Veľa ľudí si myslí a dúfa, že ak ochorejú, jednoducho zájdu do lekárne a kúpia si niečo, čo im okamžite uľaví. Koniec koncov, väčšina ľudí sa tam dostane s tým, že chce niečo, čo ich bolesť okamžite odstráni, bez ohľadu na to, čo to je. Ale lieky, ktoré sú dostupné v lekárňach, neodstránia príčinu vašej bolesti. Ich úlohou je skôr eliminovať symptómy ako skutočne liečiť telo. A čo je horšie, chemické látky v týchto liekoch zostávajú vo vašom tele až do konca života a účinky, ktoré naň majú, nie sú dodnes vedecky preskúmané. Navyše každý piaty nový liek má vážne vedľajšie účinky, ktoré nie sú vždy známe alebo často ešte neboli identifikované.

Lieky sú téma, ktorou by ste sa aj tak mali určite zaoberať. Farmaceutický priemysel je miliardový biznis, ktorý sa dá ziskom prirovnať k obchodu s liekmi. Ale na rozdiel od drog sú lieky úplne legálne. Z tohto dôvodu nikoho nezaujíma, aby ste skutočne zostali zdraví. Oveľa väčší záujem je o to, že ste celý život chorý a pravidelne užívate lieky, ktoré vám krátkodobo pomôžu a ktoré si budete musieť dokúpiť. Je dôležité, aby ste stále chodili do lekárne, ak sa vám bolesť vráti. Možno existujú lieky, ktoré vám skutočne pomôžu liečiť hlavnú príčinu tohto stavu a vyliečiť ho. Ale ak takéto lieky existujú, určite neliečia všetky choroby, ťažko sa zháňajú v lekárňach a budú také drahé, že si ich len ťažko budete môcť dovoliť.

3. Lekári vám vždy zachránia život.

V skutočnosti vás môžu zachrániť, ale nemusia. Aj lekári musia zomrieť, dokonca aj tí najlepší a najkvalifikovanejší. Za určitých okolností sa dokonca môže stať, že na vašu záchranu nezostane čas. Sanitke môže cesta do nemocnice trvať dlhšie, každý rok práve na to zomiera veľa ľudí. Alebo v ambulancii budú chýbať správne lieky či potrebné vybavenie, takže vy nebudete mať ani len šancu na záchranu. Ak teda dúfate v lekárov, aj tu je všetko dosť neisté, rovnako ako v rulete môžete mať šťastie alebo smolu.

4. Bezpodmienečne potrebujete liečbu, pretože výsledky vašich testov sú veľmi zlé.

Faktom je, že každé telo a každý organizmus sú individuálne. Norma pre výsledky testov sa vždy vypočítava podľa ukazovateľov ľudí, ktorí vedú priemerný spôsob života. A ak sa nemôžete z akéhokoľvek dôvodu porovnávať so širokou verejnosťou, ako je napríklad vegetarián alebo cvičenie s vlastnou váhou, vaše výsledky budú nesprávne interpretované. Pozornosť by ste preto mali venovať predovšetkým svojmu stavu. Ak sa cítite dobre, ak pociťujete pozitívne zmeny vo svojom zdraví, tak verte svojmu telu a nie lekárom. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vám pokúsia podať lieky, aby upravili vaše výsledky pre širokú verejnosť. To by ste si vôbec nemali dovoliť, radšej dbajte na svoju pohodu a zdravotný stav a nepridávajte si do tela zbytočné chemické prípravky len preto, že si niekto myslí, že to nevyhnutne potrebujete.

5. Ak chcete byť zdraví, musíte bezpodmienečne piť kravské mlieko.

V prírode žiadne zviera nepije mlieko iných zvierat alebo mlieko vo všeobecnosti, keď vyrastie. Čo málokto vie, kravské mlieko predávané vo väčšine obchodov obsahuje látku kazeín, ktorú krava potrebuje na tvorbu rohov. Kazeín tvorí jedno z najsilnejších lepidiel na lepenie dreva. Dospelý, ktorý pravidelne konzumuje mliečne výrobky, dostáva kazeínové lepidlo v jeho najčistejšej forme. To zvyšuje riziko krvných zrazenín, plakov, zužuje a upcháva cievy, zhoršuje prietok krvi a zahusťuje krv. A jedného dňa sa táto zrazenina môže uvoľniť a vydať sa na cestu, kým nezablokuje krvnú cievu. A keď sa to stane vo vašom srdci, akákoľvek pomoc bude pre vás neskoro.

6. Dlho budete môcť žiť iba vtedy, ak máte správne gény.

Väčšina ľudí si myslí, že ak majú zlé gény, a preto nemajú šťastie, nič s tým neurobia. Z tohto dôvodu podľa ich názoru absolútne nemá zmysel s tým niečo robiť. Mali by ste však vedieť, že nie všetko je jednoducho predurčené génmi. Samozrejme, gény ovplyvňujú vaše zdravie, ale len asi 25%. Navyše väčšina ľudí, ktorí sa tešia vynikajúcemu zdraviu, nevenuje žiadnu pozornosť vedeniu zdravého životného štýlu.

Na druhej strane ľudia, ktorí sa narodili so zlým zdravím, musia vždy zabezpečiť, aby žili zdravý život a urobiť všetko pre to, aby si svoje zdravie udržali.

To je dôvod, prečo vy. Mali by ste venovať veľkú pozornosť zvyšným 75%, pretože v konečnom dôsledku bude vaša dĺžka života závisieť od toho, čo žijete, čo jete a ako sa správate. Ovládajte tieto faktory a vaše gény nebudú hrať takmer žiadnu rolu.

Takže teraz by ste mali urobiť nejaké rozhodnutia o svojom budúcom živote. Môžete piť mlieko alebo nie, môžete fajčiť alebo prestať, môžete jesť rýchle občerstvenie alebo jesť zdravo, môžete cvičiť alebo leňošiť na pohovke. Všetky tieto veci môžete alebo nemôžete robiť a od toho bude závisieť, ako sa bude vyvíjať váš život. Tak ako dlho si myslíš, že ti potrvá život?