Čo môžete urobiť, aby ste zostali zdraví po veľmi dlhú dobu?

Čo-môžeš-urobiť-aby si zostal zdravý-veľmi-dlhodobo

7 jednoduchých pravidiel, ktoré treba dodržiavať

Priznajme si to, nikto nemôže zarábať veľké peniaze, dovoliť si luxusnú dovolenku alebo chodiť s modelkou, pokiaľ nie je zdravý, kosti mu chrumkajú ako 90-ročnému mužovi. a jeho najvzdialenejšie vzdialenosti sú medzi chladničkou a pohovkou. Takže ak chcete byť energickí, mali by ste zistiť, čo môžete urobiť, aby ste zostali zdraví. Preto tu nájdete 7 pravidiel, ako si zvýšiť pohodu a zlepšiť svoje zdravie.

1. Jedzte správne

Každý vie, aké dôležité je zdravé stravovanie. A to neznamená, že musíte jesť len listy šalátu, no aj tak by ste sa mali držať zlatého pravidla o správnom množstve zeleniny, ovocia, obilnín, bielkovín a tukov. A ak si na to už dávate pozor, neznamená to automaticky, že robíte všetko správne. Pretože nie je dôležité len to, čo jete, ale aj to, ako sa stravujete, aby ste boli zdraví. Pri jedle si treba dávať pozor, aby ste si niečo nevložili do úst nevyberane a unáhlene. Urobte si čas na dôkladné žuvanie a vychutnajte si chuť, vaše jedlo môže trvať asi 20-30 minút. Ak sa chcete zdravo stravovať, mali by ste jesť malé porcie asi 5-krát denne a nezjesť celú dennú dávku na jedno jedlo. Ak chcete mať dobrý a pokojný spánok, medzi večerou a spaním by mali byť 2 až 3 hodiny.

2. Rozpoznať choroby včas a utlmiť ich už v zárodku

Nikto nechodí rád k lekárovi, najmä keď treba trhať zub alebo brať krv. Práve preto by ste mali pravidelne navštevovať lekárov a myslieť na svoje kontroly, ak chcete takéto situácie zažívať menej často. S pribúdajúcim vekom sú niektoré vyšetrenia čoraz dôležitejšie, aby bolo možné včas rozpoznať nebezpečné choroby.

3. Vzdajte sa svojich zlozvykov

Je úplne nemožné byť šťastný, úspešný a zdravý, ak pravidelne pijete priveľa alkoholu, iba fajčíte alebo dokonca ste závislý od drog. Ani vy nebudete výnimkou, ak by ste mali mať takéto zlozvyky. Preto by ste sa mali rýchlo vzdať vecí, ktoré by vám mohli vo vašom projekte prekážať.

4. Zabezpečte si pokojný spánok

Ak chcete mať zdravý spánok, nemali by ste spať menej ako 6 až 8 nocí za noc. Najlepšie je ísť spať pred polnocou. V tomto čase vaše telo dostane najhlbší a najpokojnejší spánok, ktorý potrebujete, aby ste si mohli dobiť baterky. Pred spaním by ste mali miestnosť vyvetrať, aby sa vaša pleť cez noc zotavila a ráno zažiarila hladkosťou a sviežosťou. Ak chcete, aby váš chrbát zostal zdravý, matrac by nemal byť ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký. A ak nechcete mať v noci nočné mory, musíte sa pred spaním vzdať televízie, sociálnych sietí a hororových románov. Teplý kúpeľ a mätový čaj dokážu zázraky, ak chcete rýchlo zaspať a ráno sa cítiť zdravo a fit.

5. Cvičenie

Čo ešte môžete urobiť, aby ste boli zdraví? Cvičenie je veľmi dôležité, začať s ním môžete už ráno. 10 až 15 minút ranného cvičenia stačí na to, aby ste si udržali ruky, nohy, brušné svaly a ďalšie svaly fit. A spočiatku od seba nežiadajte príliš veľa, začnite pomaly s najjednoduchšími cvikmi. Okrem toho by ste mali cvičiť 3-krát týždenne 1,5 až 2 hodiny, aby ste zostali zdraví. Je len na vás, ktorému športu sa chcete venovať. Dôležité je, aby ste sa stále hýbali a bavilo vás to. Sexu by ste sa mali venovať aj pravidelne, pretože vás udržiava nielen fit, ale prispieva aj k vašej psychickej pohode.

6. Zbavte sa nadváhy

Ak máte nadváhu, musíte dbať na to, aby ste kilá zhodili. Rozhodne by ste to však nemali robiť pomocou akýchkoľvek magických tabletiek či zázračných diét. Všetky tieto veci sú stratou času a môžu dokonca ohroziť vaše zdravie. Nečakajte, že schudnete 40 kíl za krátky čas, nefunguje to. Ale ak dbáš na zdravú stravu, športuješ a držíš sa toho bez keby a ale, tak to určite zvládneš!

7. Vyhnite sa stresu

Aby ste boli zdraví, musíte dbať na to, aby ste mali čo najmenej stresu. Ak je to však nevyhnutné a nastane stresová situácia, potom sa musíte snažiť zachovať pokoj a používať pozitívne afirmácie.

Opakujte znova a znova, kým nedosiahnete požadovaný efekt. Afirmácie využijete aj v bežnom živote, napríklad pri šoférovaní auta

Inak veľmi dobre pôsobí aj proti stresu, ak necháte voľný priebeh kreativite. Môžete napríklad maľovať, kresliť, písať poéziu alebo robiť čokoľvek iné, čo vám pomôže relaxovať. Nezabúdajte na čerstvý vzduch, snažte sa pravidelne tráviť veľa času vonku. Vďaka tomu budete nielen zdraví, ale aj uvoľnenejší v stresových situáciách.