Jedlá, ktoré by ste nikdy nemali zjesť pred milovaním

Potraviny, ktoré pred milovaním nejesť

Do vášho sexuálneho života vstupuje veľa faktorov, ktoré ho môžu negatívne alebo pozitívne ovplyvniť. Na niektorých veciach by ste nečakali, že budú dôležité, ale to, čo zjete pred sexom, na vás môže mať veľký vplyv. Aby sme vás ochránili pred nejakými trápnymi alebo otravnými udalosťami, uvádzame tie najdôležitejšie, ktoré pred milovaním nekonzumovať.

Cesnak a cibuľa

Tieto dve potraviny sú pre dobrú chuť takmer nevyhnutné, a preto sa nachádzajú aj vo väčšine jedál a spracovaných výrobkoch. Stále by ste si však mali dávať pozor, aby ste ich nepožili bezprostredne pred sexom, pretože je známe, že vytvárajú nepríjemne zapáchajúci dych. Váš partner by z toho určite nebol veľmi nadšený a mohlo by to medzi vami trochu pokaziť náladu.

Mätová žuvačka

Hoci je žuvačka presným opakom prvého opísaného bodu, možno si myslíte, že vyváženie nepríjemného zápachu čerstvým mätovým dychom by bolo dobrou voľbou. Ale aj tu si treba dávať pozor. V žuvačke sa nachádza určité množstvo mentolu, ktorý brzdí tvorbu testosterónu. Libido môže byť preto znížené a môže to viesť k ťažkostiam s erekciou a ľahostajnosti.

Tofu

Toto vás väčšinou sklame, ak ste vegán alebo vegetarián. Tofu je obľúbenou a skvelou chuťou alternatívou mäsa, no opäť pozor. Podobne ako žuvačky, aj tofu obsahuje látku, ktorá môže spôsobiť nepríjemné pocity. Rastlinné fytoestrogény z potravy vedú k zvýšeniu hladiny estrogénu. Obľúbenej náhrade mäsa by ste sa teda pred milovaním mali vyhnúť.

Strukoviny

Asi si viete predstaviť, aký je problém so strukmi. Často vedú k nafúknutému žalúdku a nepríjemnému pocitu plnosti. Ľahko môže dôjsť k plynatosti, ktorá môže vyústiť do veľmi príjemných situácií pri sexe. Patrí medzi ne napríklad hrach, šošovica, fazuľa a mnohé ďalšie potraviny, ktorým by ste sa mali predtým vyhnúť.

Mliečne výrobky a syry

Je to podobné ako v poslednom uvedenom bode s mliečnymi výrobkami, ako sú jogurty, tvaroh a syry. Mnoho ľudí má mierne ťažkosti s trávením týchto produktov, často v dôsledku nezistenej alebo len miernej intolerancie laktózy. No aj keď touto intoleranciou netrpíte, mali by ste sa týmto potravinám vyhýbať, pretože tiež často vedú k pocitu plnosti a žalúdočným zvukom pri trávení.

Ťažko stráviteľné jedlo

O ťažko stráviteľných jedlách sa toho dá veľa povedať a možno budete trochu frustrovaní z toho, že sa toho musíte toľko vzdať. milovať sa. Ale s odstupom času budete zrejme radi, že ste sa kvôli jedlu vyhli nepríjemným situáciám. Na to, aby telo dokázalo stráviť červené mäso, napríklad dobré, potrebuje veľa energie, ktorá môže pri sexe chýbať. Chýbala by vám výdrž a celé to potom môže prísť k predčasnému koncu. To je aj prípad hranolčekov a iných veľmi mastných jedál. Ich telá tiež vyžadujú veľa energie a môžu nastať aj poruchy prekrvenia, ktoré krátkodobo pôsobia aj na pohlavné orgány. Ďalšími ťažko stráviteľnými jedlami sú napríklad hamburgery a predovšetkým pizza pre kombináciu množstva pšeničnej múky a mastného syra. Vyhnúť by ste sa mali aj döner kebabom, tie by však kvôli cibuli a cesnakovej omáčke nemali byť na jedálnom lístku.

Ovsené vločky

Určite sa pýtate, prečo by ste pred sexom nemali jesť ovsené vločky. Tie sa zvyčajne považujú za veľmi zdravé a vždy sa o nich hovorí ako o dokonalých raňajkách. Ale ovsené vločky môžu spôsobiť, že sa v mozgu uvoľní príliš veľa serotonínu. Tento hormón môže len zvýšiť túžbu, ale v nadmernom množstve v tele spôsobí, že sa vaša túžba opäť vyrovná.