Najlepšie potraviny na ochranu pred prechladnutím

Najlepšie potraviny proti koronavírusu

S nádchou sa dá bojovať udržiavaním tela v dobrej kondícii.

Podľa lekárov pomocou správnej stravy a zdravého životného štýlu úspešne odoláte prechladnutiu. Lekári odporúčajú jesť veľa ovocia, zeleniny a byliniek. Podľa lekárov sú takéto produkty nevyhnutné na vybudovanie silnej imunity. Odporúča sa zjesť päť druhov ovocia a zeleniny denne. Najlepšie sú tie s vysokým obsahom vitamínu C. Sú to napríklad banány, avokádo, citrusové plody (pomaranče, mandarínky, klementínky, citróny), červená paprika, brokolica, ružičkový kel, kiwi.

Do jedálnička treba zaradiť aj veľa celozrnných a nerafinovaných potravín. Aspoň raz týždenne musíte jesť mäso a ryby. Radšej viac rýb. A čo sa týka mäsa, prednosť treba dať hydine.

Jedzte zdravo

Fazuľu by ste mali konzumovať dva až trikrát týždenne. Bolo by pekné zahrnúť do stravy „mlieko“: syr, jogurt, mlieko. Najlepšie je použiť olivový olej. Môžete smažiť s olejom a robiť šaláty. Ako dezert je najlepšie sušené ovocie. Spracované mäso a spracované potraviny je však najlepšie vylúčiť zo stravy. Musíte tiež jesť menej soli a cukru. Je lepšie vzdať sa sladkostí, pečiva a sladkých nápojov. Doplnenie stravy môže byť doplnené cvičením – aspoň 30 minút denne – a úplným zdravým spánkom. Vtedy má imunita väčšiu šancu odolať prechladnutiu.